راهکار شبکه اجتماعی همسو

راهکار شبکه اجتماعی همسو

دستیابی به عملکرد بالا  با اتصال همکاران در سراسر شرکت

افراد، مزیت رقابتی شرکت هستند و تلاش سپهر ماهان برای ارتباط افراد به طور اثربخش است. برای کمک به دستیابی به این هدف، سپهر ماهان سامانه همسو را ساخته است. یک محیط آنلاین، این امکان را برای به اشتراک گذاشتن مهارت ها، علایق و فعالیت های کارکنان در سراسر شبکه شرکت را فراهم می سازد.

چالش کسب و کار:

قبل از پیاده‌سازی شبکه اجتماعی همسو، راه حل‌های ارتباطی مانند اتوماسیون اداری، فایل سرور، انواع فروم‌ها، پرتال‌های داخلی، مرکز سوال و جواب، ساختار لازم و ضروری را برای به اشتراک گذاری تخصص کارکنان فراهم می‌آورد، اما چون این راهکارها جذاب و تعاملی نبودند، کارکنان آن‌ها را برای ترویج مهارت‌ها و تجربه ها، وقت گیر و کم اهمیت می دانستند.

ما در تعامل با مدیران شرکت‌های پیشرو اهمیت داشتن رویکرد یکپارچه برای دسترسی به اطلاعات در سراسر شرکت را درک کرده‌ایم. تحقیقات و تجربه های ما با مشتریان و تیم‌های خبره و مشاوران نشان می دهد کارکنان  در صورت دسترسی بیشتر به تمام اطلاعات، برای رسیدن به تصمیم گیری بهتر خواهند رسید و اهداف کسب و کار به صورت موثرتری به پیش می‌رانند.

تحقیقات در حال انجام تیم خبره سپهر ماهان نشان می‌دهد سازمان های  ITکارا به صورت فعال، تکنولوژی را به عنوان روشی برای دستیابی به مزیت های رقابتی اتخاذ می کنند.

شبکه اجتماعی همسو چه می‌کند:

بر اساس بررسی‌ها، واحد تحقیق و توسعه سپهر ماهان با الهام از تجربیات خارجی، تیم همسو را توسعه داد که قطعا بسیار بیش از یک پرتال داخلی معمول است. تیم همسو یک سامانه شبکه‌ای همکارانه حرفه‌ایِ سازمانی است پروفایل کارکنان با سازمان و اطلاعات غیر محرمانه مانند واحد کاری، سمت و سطح، شماره تلفن، محل دفتر، ساختار گزارش‌دهی و مناسبت‌های سازمانی آغاز می‌شود

هر پروفایل با اطلاعات استاندارد شرکت منتشر می‌شود . کارکنان تشویق به به توسعه پروفایل خود می شوند. مهارت‌های شخصی (وجودی) کارکنان و اطلاعات سوابق شغلی و حرفه‌ای به صورت اتوماتیک به پروفایل آنها منتقل می‌شود. رابط کاربری سامانه، به واسطه مشابهت به شبکه‌های اجتماعی معروف، محیطی آشنا و سهل الاستفاده است.

تیم همسو به کارکنان برای یافتن منابع حرفه‌ای و حل مشکلات خاص کسب و کار کمک می‌کنند. این تیم به منزله یک مسیر برای رشد فوق حرفه‌ای می‌باشد. ارتباطات حرفه‌ای و دانشگاهی وقتی می‌تواند تشکیل شود که صفحه وب کارکنان (پروفایل) با یک عکس و اطلاعات مربوط به تجربیات حرفه‌ای، تحصیلات، ویژگی‌های حرفه ای و نحوه تماس همانند علایق، سرگرمی ها و اطلاعات اختیاری دیگر برای آن فرد، شخصی سازی شود. قابلیت وبلاگ نویسی، فرصت به اشتراک گذاری تجربه‌ها و تخصص ها را تقویت می‌کند.

سامانه همسو بهترین روش برای معرفی خود به همکاران در سراسر سازمان است. هنگامی که رشد می‌کنیم با چالش ساختن یک شرکت بزرگ مانند یک شرکت کوچکتر که کاملا قابل کنترل باشد روبرو می شویم.

با تیم همسو، ما می‌توانیم به صورت گروهی به روش های جدید ارتباط داشته باشیم، ایده ها و دانش ها را به اشتراک بگذاریم و توانایی ارائه کیفیت بالاتر را افزایش دهیم و اعتقاد داریم همچنین می‌توانیم با آن لذت ببریم.

شبکه‌های اجتماعی مشترک و تحت وب بسیار پر رونق شده است. چرا که افراد، نیروهای حیاتی سازمان هستند. ما فهمیدیم که باید آن تکنولوژی ها را برای ارتباطات سریع در میان تیم‌های سازمانی بپذیریم. تیم همسو قابلیت یک شبکه اجتماعی اجباری شرکتی را به عنوان همراه همیشگی برای همه افراد سازمان در هر نقطه‌ای را دارد.

به عنوان کارمند، اطلاعات بیشتری درباره‌ی خودشان روی پروفایل خود به اشتراک می‌گذارند و آن ارتباطات برای تیم‌ها و همکاران آینده نگر بیشتر می‌شود. از طریق پروفایل، کارکنان می‌توانند با یکدیگر آشنا شوند و در ساختار گزارش‌دهی نمایی از فعالیت‌ها و تجربه هایشان را ببینند. کارمندان همچنین می‌توانند از گزینه ردیاب همکار استفاده نمایند تا اعلان‌هایی در ارتباط با تغییر اطلاعات همکاران در پروفایل آنها مانند تغییر در مهارت ها و مشتریانشان ایجاد شود، را دریافت کنند.

تحویل عملکرد بالا

شبکه اجتماعی همسو به کارمندان کمک می کنند تا سریع‌تر (اغلب در چند دقیقه) منابع مورد نیاز را پیدا کنند. با داشتن شبکه اجتماعی همسو وقتی سریعا به یک متخصص در حوزه ی مدیریت دارایی‌های دیجیتال برای یکی از کارهای در دست اقدام نیاز دارید، باید اول از همه روی شبکه‌های قدیمی از طریق یک ایمیل خالی اقدام کنید. یا اینکه به شبکه اجتماعی سازمانتان بروید و در کمتر از 10 دقیقه متخصص مورد نیاز خود را پیدا کنید و به او تقاضا بفرستید.  در کمتر از 2 ساعت، می‌توانید اطمینان داشته باشیدکه فرد مورد نظر را پیدا کرده‌اید. جالب است که شبکه و همچنین، ایمیل، احتمالا نتایج تقریبا یکسانی را به همراه دارند. فقط زمان آن نهایتا ممکن است یک یا چند روز تفاوت داشته باشد. ما قطعا توصیه می‌کنیم که کارکنان شرکت از شبکه اجتماعی سازمانی استفاده کنند و پروفایل خود را به روز نگه دارند.

در آینده نزدیک سپهر ماهان، شبکه اجتماعی همسو را با تاکید بر توانمندسازی ارتباطات قوی‌تر بین افراد توسعه خواهد داد که مبتنی بر اطلاعات پروفایل به روز و دقیق است. ابزارهایی برای واکاوی منابع اطلاعاتی داخلی همسو مانند پیام‌ها (ایمیل) اضافه خواهد شد تا به کاربران اطلاعات مورد نیازی که برای مشتری خاص لازم دارند را ارجاع دهد یا مهارت‌هایی که ممکن است بخواهند در پروفایل خود قید شود را پیشنهاد دهد. این ابزارها نتایج جستجو در سامانه را به مراتب تقویت می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *