پایان دوره ی اینترانت SharePoint

پایان دوره‌ی اینترانت SHAREPOINT

منبع: سایت وزین www.jivesoftware.com یکی از معتبرترین و بزرگترین ارائه کنندگان شبکه اجتماعی سازمانی در جهان

آینده SharePoint

با توجه به اینکه تنها 11 درصد از کسب و کار ها، پروژه های SharePoint خود را به عنوان پروژه موفق تشخیص می دهند و با توجه به اینکه توجه عمده مایکرسافت تغییر به سمت پردازش ابری (Cloud) است، واضح است که دوره اینترانت SharePoint در حال اتمام است و SharePoint2016 به آن ادامه نخواهد داد زیرا تنها دارای یکپارچگی یک طرفه با Office365 است و قابلیت ترکیبی آن کمی بیش تر از آن است که بتواند کاربران را تشویق به استفاده از سرویس های افیس 365 کند.

آیا آفیس 2016 نسل بعدی اینترانت است؟ بعید است. به دلیل اینکه بیشتر سازمان ها فقط برای ایمیل و استفاده های کاربردی از آفیس 365 استفاده می کنند و حدود 40 درصد از سازمان هایی که از افیس 365 استفاده می کنند از افزونه هایی برای پر کردن شکاف مبتنی بر اینترانت و تکمیل کاربرد آن استفاده می کنند. با توجه به وجود جایگزین های مدرن اینترانت به طور فزاینده ای شرکت ها در حال ترک یا عدم استفاده از اینترانت SharePoint هستند.

سارا تیتلمن (Sara Teitelman) مدیر مدیریت دانش:
وقتی که ما SharePoint را با JIVE جایگزین می کنیم، نه تنها یک اینترانت جدید خواهیم داشت بلکه یک اینترانت اجتماعی هم داریم. این کار کمک می کند تا فرهنگ خود را دوباره تعریف کنیم تا از این طریق بازتر، شفاف تر و تعاملی تر باشد.

چرا باید مدرن شوید یا اینترانت SharePoint خود را جایگزین کنید؟

نیروی آگاه و مشارکت کننده در کار یک مزیت رقابتی در اقتصاد خدماتی امروزی است. اما، اینترانت مرسوم حتی آنهایی که دارای آخرین تکنولوژی‌های جستجو و ویژگی های 1.0 اجتماعی بودند هم مزیت رقابتی ایجاد نمی کنند. بیشتر کارکنان هنوز هم در گیر پیدا کردن اطلاعات و تخصص هستند و نزدیک به 70 درصد از آن ها بدون مشارکت می مانند.

برای بررسی این مسئله، اینترانت مدرن باید بر روی افراد تمرکز کند و نوعی تجربه‌ی کاربری را که نیروی کاری درخواست می کند فراهم نماید. باید نیاز ارتباطاتی شرکت و نیاز همکاری کارکنان را برآورده کند. ولی بیشتر اینترانت های موجود خیلی دور از این اهداف هستند.

با توجه به اینکه طراحی اینترانت به سرعت در حال از مد افتادن است، اینترانت سنتی به سرعت تیم های فناوری اطلاعات را مجبور می کند تا پول و زمان زیادی را برای بروز رسانی قابلیت‌های اینترانت صرف کنند در حالی که با طرح های بازگشت سرمایه و فرایندهای کنترل تغییرات سفت و محکمی درگیر هستند. آن ها شب و روز کار می کنند تا شخصی سازی های پیچیده را ارتقا دهند و سرانجام اینترانت بروز شده ای را به کاربران کسب و کار تحویل می دهند که آن ها هم متعجب می شوند که چرا این اینترانت مانند فیسبوک کار نمی کند یا مانند وبسایت های خبری نیست یا چرا روی گوشی هوشمند من کار نمی کند؟

آیا اینترانت شیرپوینتی شما:

همه ی کارمندان را در بر می گیرد و منجر به تطبیق می شود؟ آیا پرتال های یک طرفه، مقاله ها و ایمیل ها همه ی کارکنان را درگیر می کند و منجر به تطبیق با اینترانت می شوند؟ شما از کجا می دانید؟
به سرعت اطلاعات و تخصص را پیدا می کنند؟ آیا هنوز هم هفته ها و روزها طول می کشد تا اطلاعات و دانش را پیدا کنند؟ آیا اطلاعاتی که سرانجام پیدا می کنند قدیمی هستند؟
استفاده از آن بوسیله ی ابزار گوناگون راحت است؟ آیا کارمندان شما هر وقت نیاز به استفاده از اینترانت داشته باشند باید از کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنند؟ کارمندانی که دسکتاپ ندارند چگونه اطلاعات خود را بدست می آوردند؟
آیا همکاری را آسان می کند؟ آیا برای افراد سخت است که سایتی را به سرعت درست کنند و همکاری خود را شروع کنند؟ آیا کارکنان شما اینترانت را فراتر از مرورگرها استفاده می کنند؟
وقت کارمندان فناوری اطلاعات را آزاد می کند تا مسائل واقعی کسب و کار را حل کنند؟ آیا کارمندان فناوری اطلاعات شما از تغییرات ساده محتوی، تنظیم سایت و بروزرسانی ها و درخواست های بدون پایان کاربران نهایی خسته شده اند؟ آیا می توانند مهارت حل مسئله ی خود را برای استفاده ی بهتر استفاده کنند؟
آیا بازگشت سرمایه ی رضایت بخشی را فراهم می کند؟ آیا ارزش کافی در ازای گذاشتن زمان و هزینه ای که برای شخصی سازی ها، مدیریت، ارتقاهای طولانی مدت و آموزش کاربران نهایی، بدست می آورید؟
از صرف منابع با ارزش خود بر روی اینترانتی که کارکنان از آن راضی نیستند، خودداری کنید.

مشتریان jive که اینترانت خود را بروز کرده اند یا آن را با اینترانت های اجتماعی jive-n جایگزین کرده اند (بیشتر آن ها مبتنی بر SharePoint بوده اند) بهبودهای قابل توجهی در کسب و کار و عملیات خود بدست آورده اند.

80 درصد کاهش در هزینه های توسعه ی اینترانت: پیاده سازی، مدیریت و نگه داری jive-n خیلی راحتتر از اینترانت های سنتی است.
34 درصد زمان کمتر برای پیدا کردن دانش، تخصص و بهترین روشها: مشتریان jive اشتراک دانش را در سازمان خود سرعت می بخشند.
58 درصد افزایش در زمان صرف شده بر روی اینترانت: تجریه ی رضایت بخش مانند مشتری و تعامل غنی باعث شده که jive-n خیلی بیشتر از اینترانت های مرسوم مشارکت را بیشتر کند.
15 درصد افزایش در بهره وری کارکنان: کارکنان بهتر اطلاع رسانی می شوند و بهتر میتوانند با هم همکاری کنند که منجر به بهبود عملکرد هیئت مدیره می شود.
6 میلیون در هزینه های پشتیبانی از مشتری صرفه جویی شد: مشتریان jive با ارتقا دانش کارکنان، میلیون ها دلار در هزینه های پشتیبانی از مشتری صرفه جویی کردند.
38 درصد از کار خودر راضی تر هستند: مشتریان jive رضایت خیلی بیشتری را به علت مشارکت بیشتر در سازمان گزارش کرده اند.
تونی مک گیورن، مدیر فناوری اطلاعات از شرکت FICO
(Tony McGivern | CIO, FICO)
باید راهی را پیدا کنیم که سیلو ها را در هم بشکند و پلتفرمی را معرفی کند که به کارمندان 28 کشور اجازه دهد تا بهتر ارتباط برقرار کرده و همکاری کنند. با اینترانت تعاملی jive-n می توانیم به پتانسیل رشد بالایی دست پیدا کنیم. نرخ تطبیق در چهار ماه 97 درصد بوده است. این یک پلتفرم بسیار امن است. در واقع یک گنجین پنهان است.

قابلیت های کلیدی شبکه اجتماعی JIVE-n

برای کاربران کسب و کار

کامیونیتی‌ها این امکان را می دهد که کاربران کنترل پرتال های کسب و کار خودشان را داشته باشند. پرتال هایی که ویژگی کشیدن و رها کردن (drag-and-drop) و انتشار ساده ی محتوا را دارند.
گروه ها می توانند به راحتی موردهای کاربرد مختلفی را با استفاده از الگوهای هدفمند ایجاد کنند.
جستجوی عمومی پیدا کردن چیزی را که به آن نیاز دارید در همان زمان که نیاز دارید ساده کرده است به همراه سیگنال های اجتماعی (Social Signals) و عادت هایی که منجر به نتایج جستجو می شود.
پروفایل ها دیگر تنها شامل اطلاعات تماس نیستند بلکه مهارت ها، شناسایی ها، فعالیت ها و تایید ها را شامل می شوند. می توانند به راحتی با سیستم های شخص ثالث (Third-Party) یکپارچه شوند.
برنامه های کاربردی موبایل برای اندروید و iOS باعث می شوند که نیروی کاری شما بر روی هر ابزاری که استفاده می کنند، متصل بمانند، مشارکت کنند و موثر باشند.
برای منابع انسانی و ارتباطات شرکت

بلاگ ها و ویدئو ها به مدیران اجرایی و اشخاص برقرار کننده ی تماس این امکان را می دهند تا با کارمندان به صورت شخصی، رضایت بخش و به یاد ماندنی دسترسی داشته باشند.
جریان های خبری با استفاده از اشتراک گذاری خودکار بر اساس LDAP و دیگر ویژگی های پروفایل این امکان را فراهم می سازنند تا ارتباطاتی را که کارکنان به آن نیاز دارند را فراهم کند.
تحلیل ها و بینشها، اندازه گیری میزان دسترسی و تاثیر هر ارتباط را با هر مخاطب اندازه می گیرند.
بازی سازی این امکان را می دهد که ماموریت ها ، مدال ها و جوایز هدفداری را ایجاد کنید که افراد را تشویق به عملیات خاصی می کند.
سلف سرویس کارکنان، پشتیبانی را ساده می کند و هزینه را کاهش می دهد. این کار بوسیله ی کمک هایی انجام می شود که استفاده از آن ساده است و همچنین کمک هایی که از طرف دیگران انجام می شود که همتراز با پشتیبانی از مشتریان به صورت آنلاین است.
برای فناوری اطلاعات

جایو گزینه های مختلفی برای پیاده سازی ارائه می دهد از جمله استفاده ابری (Cloud Hosted)، میزبانی (Hosted) یا نصب در محل (Local Server)، که مطابق با نیازهای هر کسب و کاری است.
امنیت، دسترس پذیری و پذیرش: جایو گواهینامه 27001 نسخه 2013 را دارد که شامل eDiscovery، Records Retention، رمزگذاری Rest و Enhanced DR است و HIPAA پشتیبانی می کند.
شبکه‌ی یکپارچه کننده به فناوری اطلاعات این امکان را می دهد که اجزا را پیکربندی کند یا اجزای دو جهتی را بسازد. اجزای قابل پیکربندی برای مایکروسافت، سیسکو، گوگل، com، BOX، Dropbox و دیگران در دسترس هستند.
مدیریت محتوا شامل، نظارت خودکار بر کلمات کلیدی، مدیران تعیین شده و توانایی برای گزارش استفاده‌ی نامناسب است.
تم ها به راحتی قابل پیکربندی هستند. می توانید تم های شخصی سازی شده و با کیفیت بالا را انتقال دهید یا دریافت کنید تا نیازمندیهای خاص برند را برآورده نمایید.
در مورد مدرن کردن اینترانت SHAREPOINT خود با استفاده از شبکه اجتماعی سازمانی سپهر ماهان بیشتر بدانید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا به ما ایمیل بزنید یا فرم تماس را در صفحه تماس با ما پر کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل می نمایند.

sales{at}mahansocial.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *